Σάββατο 9 Φεβρουαρίου 2013

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ.ΣΟΦΙΑΣ 75-53(39-26)

Στο παιχνίδι με αντίπαλο την ομάδα του Φοίνικα η ομάδα μας έπαιξε κατά διαστήματα καλό μπάσκετ και έδειξε σοβαρότητα και στα 40 λεπτά με αποτέλεσμα την νίκη με 75-53. Στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα του Φοίνικα απείλησε πολύ με  περιφεριακά σουτ τα οποία και ήταν εύστοχα αλλά το υπόλοιπο του παιχνιδιού ανήκε αποκλειστικά στην ομάδα μας.Καλές άμυνες και συνεργασίες στην επίθεση ανέβασαν την διαφορά μέχρι το τελικό σκόρ. Ο κόσμος για άλλη μια φορά βοήθησε να διατηρηθεί ο ρυθμός του παιχνιδιού μέχρι το τέλος σε ικανοποιητικά επίπεδα.Ακολουθεί ένα ακόμα δύσκολο εντός έδρας παιχνίδι με τον Αστέρα Αγ. Δημητρίου.

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (ΚΑΝΔΥΛΗΣ- ΤΙΤΑΚΗΣ) : ΛΟΥΚΗΣ 3(1),ΑΝΤΩΝΑΚΟΣ 3(1),ΚΡΑΣΣΑΣ, ΑΝΤΥΠΑΤΗΣ 15(1), ΑΝΤΩΝΟΥΣΑΚΗΣ 9,ΡΙΠΗΣ 12,ΣΤΕΦΑΝΗΣ 7(1),ΣΙΡΟΓΛΟΥ 8, ΠΑΠΠΑΣ 6, ΜΑΥΡΟΕΙΔΑΚΟΣ 2,ΒΟΥΖΗΣ, ΖΗΣΗΣ 10

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ.ΣΟΦ.(ΑΚΤΣΟΓΛΟΥ) : ΣΤΙΒΑΚΤΑΚΗΣ , ΣΤΙΒΑΚΤΑΚΗΣ Ν. 14(2),ΠΑΡΟΥΣΗΣ, ΠΟΥΠΑΚΗΣ 12,ΜΑΓΓΟΥΡΙΔΗΣ 11(2),ΔΡΑΚΟΥΛΑΚΟΣ 3,ΧΑΛΑΣ 4,ΜΕΝΤΗΣ 8, ΣΠΑΝΑΚΗΣ 1