Σάββατο 23 Φεβρουαρίου 2013

ΠΗΓΑΣΟΣ - ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 47-67 (20-28)

Με το διπλό έφυγε η ομάδα μας από το κλειστό του Κορυδαλλού με αντίπαλο τον Πήγασο ξεπερνώντας με επιτυχία ένα ακόμη εμπόδιο.
Μετά από μια δύσκολη εβδομάδα για την ομάδα μας που ταλαιπωρήθηκε από ιώσεις και τραυματισμούς αρκετών παικτών το παιχνίδι απέκτησε μεγαλύτερο βαθμό δυσκολίας κάτι που φάνηκε στο πρώτο ημίχρονο όπου το σκόρ έκλεισε με διαφορά 8 πόντων υπέρ μας.
Στην επανάληψη με περισσότερες επιλογές και δυνατή άμυνα η διαφορά άνοιξε ιδιαίτερα στο τελευταίο δεκάλεπτο μέχρι το τελικό 47-67. Παρά την μέτρια εμφάνιση όλοι οι παίκτες μας έδειξαν αποφασισμένοι για την νίκη  και ξεπερνώντας τα προβλήματα προσέθεσαν άλλη μία νίκη και τους 2 βαθμούς που είναι σημαντικοί για την συνέχεια.
Όπως πάντα σ ένα ακόμα παιχνίδι η ομάδα δεν ήταν μόνη της,είχε στο πλευρό της τον κόσμο της που βοήθησε γι άλλη μία φορά στο ψυχολογικό κυρίως κομμάτι!
Επόμενο παιχνίδι με την Ένωση Αρμενίων εντός έδρας.

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ.(ΚΟΥΚΙΑΣ-ΓΡΑΤΣΙΑΣ): ΑΣΗΜΟΜΥΤΗΣ 2,ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ 2,ΔΡΟΣΟΣ 2, ΦΟΥΝΤΗΣ 19(3),ΤΑΡΑΝΑΣ 2,ΞΥΔΟΥΣ 5,ΚΑΜΑΡΑΤΟΣ 5(1),ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ 10

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (ΚΑΝΔΥΛΗΣ-ΤΙΤΑΚΗΣ): ΛΟΥΚΗΣ,ΠΑΡΑΔΙΑΣ,ΖΥΓΟΜΑΛΑΣ, ΑΝΤΥΠΑΤΗΣ 17(1),ΑΝΤΩΝΟΥΣΑΚΗΣ 2, ΡΙΠΗΣ 3,ΣΤΕΦΑΝΗΣ 16(2),ΣΙΡΟΓΛΟΥ 16(2), ΠΑΠΠΑΣ, ΜΑΥΡΟΕΙΔΑΚΟΣ 3,ΚΡΑΣΣΑΣ, ΖΗΣΗΣ 10