Σάββατο 3 Νοεμβρίου 2012

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ - ΠΗΓΑΣΟΣ 61-43 (26-22)

Ακόμα δύο βαθμούς πήρε το Ανδρικό μας τμήμα στο τοπικό ντέρμπι με αντίπαλο τον Πήγασο Κορυδαλλού. Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ισσοροπημένο εξαιτίας της κακής μας άμυνας που επέτρεψε στους φιλοξενούμενους να βάλουν αρκετά σουτ και με μεγάλη μάλιστα ευστοχία.
Στο δεύτερο ημίχρονο άλλαξε το επιθετικό πλάνο και η καλύτερη αμυντική λειτουργία έδωσε πολλά εύκολα καλάθια ειδικά στο τελευταίο δεκάλεπτο όπου το καθαρό σκορ ήταν 24-09.
Για άλλη μια εβδομάδα υπήρχαν απουσίες αλλά όλοι έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό και έτσι προστέθηκαν άλλοι 2 πολύτιμοι βαθμοί για την συνέχεια του πρωταθλήματος. Αρκετός κόσμος για άλλη μια φορα που βοήθησε τους παίκτες μας και επιστροφή στην έδρα μας μετά από 2 συνεχόμενα παιχνίδια μακρυά απο το Καραμπίνι.
Συνέχεια με την έξοδο στην Νέα Σμύρνη με αντίπαλο την Ένωση Αρμενίων και πολύ δουλειά..!

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (ΚΑΝΔΥΛΗΣ ) : ΛΟΥΚΗΣ 7 (1), ΚΡΑΣΣΑΣ,ΤΣΟΜΙΔΗΣ,ΑΝΤΥΠΑΤΗΣ 10(1),ΑΝΤΩΝΟΥΣΑΚΗΣ,ΡΙΠΗΣ 7, ΣΤΕΦΑΝΗΣ 17(3),ΣΙΡΟΓΛΟΥ17(3),ΠΑΠΠΑΣ, ΜΑΥΡΟΕΙΔΑΚΟΣ,ΠΑΡΑΔΙΑΣ,ΖΗΣΗΣ 3

ΠΗΓΑΣΟΣ(ΚΟΥΚΙΑΣ- ΓΡΑΤΣΙΑΣ) : ΑΣΗΜΟΜΥΤΗΣ 4, ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ 5,ΓΑΡΜΠΙΔΑΚΗΣ 2, ΦΟΥΝΤΗΣ 13(3), ΤΑΡΑΝΑΣ 6,ΛΕΒΕΝΤΗΣ 5,ΞΥΔΟΥΣ 1,ΚΑΜΑΡΑΤΟΣ,ΣΤΕΦΑΝΗΣ 2, ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ 5,